Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpisy

 • poniedziałek, 20 czerwca 2016
  • Wniosek 500 zł na dziecko

    

   Ponieważ dochodzą do mnie sygnały, że do tej pory jeszcze nie wszyscy rodzice, którzy są do tego uprawnieni, złożyli wnioski na przysługujące im 500 zł na dziecko, przypominam o takiej możliwości. Proszę również sąsiadów i znajomych takich osób, żeby zareagowali i przypomnieli o złożeniu wniosków. Jest to program rządowy, według  którego pieniądze przysługują każdemu spełniającemu warunki i nie ma to nic wspólnego z pomocą społeczną.

   Na terenie naszej gminy zadanie to wypełnia  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośniach, mieszczący się przy ul. Wielkopolskiej 47  tel. 62 739 11 34.

   Więcej szczegółów i wniosek można znaleźć na gminnej stronie http: //sośnie.pl/index.php/program-rodzina-500-plus

   Wnioski można było składać od momentu startu programu czyli od 1 kwietnia 2016 r. Jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy (do końca czerwca), rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu można dołączyć w dowolnym momencie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lulekroman
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:24
 • poniedziałek, 13 czerwca 2016
  • Łbem w otwarte drzwi czyli Wniosek Nr 8 do projektu budżetu

   Wydawałoby się, że młodzi są bystrzejsi i mają bardziej lotny umysł niż starsi. Pewnie nawet tak jest – niekiedy. Czasami jednak odnoszę wrażenie, że nawet stary Diesel potrafi wykazać się lepszym „zaskokiem” niż niejeden młody, szybki bystrzak.

   Otóż podczas ostatniej wyjazdowej Komisji Infrastruktury, która odbyła się 6 czerwca 2016 roku radny Tomek Chmielecki wskazał jej przewodniczącemu Dominikowi Grobelnemu na konieczność utwardzenia zatoczki przed przystankiem w Mojej Woli.

   Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu wizji lokalnej  w terenie, obecni tam radni zgodzili się z koniecznością przebudowy nawierzchni zatoczki. Zastanawiali się też, w związku z sąsiedztwem drogi powiatowej, nad przypuszczalną koniecznością uzgodnienia możliwości prowadzenia prac z władzami powiatowymi.

   Wyjaśniając moje powyższe przemyślenia, przedstawiam poniżej  mój Wniosek Nr 8 do projektu budżetu gminy Sośnie na rok 2016, który złożyłem 28-09-2015 roku. Wtedy (około 9! miesięcy wcześniej) zwróciłem uwagę na: 1. Potrzebę utwardzenia zatoczki przy przystanku w Mojej Woli. 2. Z uwagi na zabytkowy charakter okolicznej zabudowy wskazałem na inny materiał do utwardzenia niż Polbruk a konkretnie na kostkę granitową. 3. Konieczność współpracy ze Starostwem Powiatowym w realizacji inwestycji. 4. Na podstawie osobistego kontaktu z Kamieniołomem w Strzegomiu określiłem przybliżony koszt zadania na ok. 8.000 zł. Do wniosku dołączyłem również dwie fotografie.

   Widać niektórzy pasjami lubią wyważać otwarte drzwi... albo wójt Stanisław Budzik w swojej niezgłębionej mądrości moje wnioski do projekt budżetu schował głęboko do szuflady, aby czasem któremuś radnemu nie przyszło do głowy zaproponować ich realizację. Taki kangurkowy wójt jest gotowy szkodzić gminie i mieszkańcom, byleby nie przyznać racji radnemu Lulkowi.

    

   Zamieszczone zdjęcia dołączyłem do Wniosku Nr 8

   Wnioski nr 4, 5, 6, 7 już wkrótce.

    Wniosek nr 8 do projektu budżetu gminy Sośnie na 2016 rok

    1.      Tytuł zadania: Dofinansowanie Starostwa Powiatowego do budowy zatoczki autobusowej w Mojej Woli.

    2.      Lokalizacja: Sośnie ul. Leśna, droga powiatowa działka nr 725. Przystanek jest usytuowany przy drodze powiatowej.

    3.      Opis projektu: –zakres rzeczowy: utwardzenie kostką granitową, założenie krawężników.

    4.      Kategoria władania gruntem, nieruchomością: działka 725 droga powiatowa.

    5.      Uzasadnienie: beneficjantami zadania będą mieszkańcy gminy, korzystający z autobusu odjeżdżającego z tego przystanku. Przede wszystkim będą to dzieci i młodzież szkolna.  Głębokie koleiny, jakie w tej chwili są przy krawędzi jezdni utrudniają wsiadanie do autobusu. Z kolei w przypadku deszczu napełniają się wodą deszczową i wręcz uniemożliwiają wsiadanie/wysiadanie suchą stopą.

   Prawie cały obszar Mojej Woli ma charakter zabytkowy, dlatego aby nie ingerować w ten wizerunek, właściwym wydaje się zastosowanie bruku granitowego w kolorze szaro-rudym. Będzie on współgrał z otoczeniem, a trwałość granitu daje nadzieję, że w ten sposób temat zatoczki zostanie załatwiony raz na zawsze.

     6.      Szacowany koszt zadania: Dofinansowanie z budżetu gminy. Projekt 1000,00 zł, Kostka granitowa 15x17 pow. 30m2 x 86,00 zł = 2580,00 zł, transport, załadunek, rozładunek 1100,00 zł, ułożenie kostki 1500,00 zł, materiały: cement, piasek, kruszywo, transport 1500,00 zł.

   Krawężniki  - można wykorzystać stare krawężniki, które zostaną rozebrane na parkingu przy kościele w Sośniach 0,00 zł.

   RAZEM 7680,00 zł.

    Podpis wnioskodawcy:

    

   Data 2015-09-28

    Załączniki: 2 zdjęcia.

    

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Łbem w otwarte drzwi czyli Wniosek Nr 8 do projektu budżetu”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lulekroman
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 czerwca 2016 16:26
 • piątek, 10 czerwca 2016
  • FINAŁ ARTYSTYCZNYCH INICJATYW

    

   Zapewne wiele osób pamięta ubiegłoroczną lipcową aukcję prac podopiecznych dr Iwony Magdziarskiej. Wiele osób opuściło wtedy Stanicę z wylicytowanymi rysunkami młodych adeptów architektury. Pamiętamy również cel, na jaki zostały przeznaczone pieniądze zebrane podczas aukcji. Przypomnę, że zebrana kwota - w formie symbolicznego czeku – trafiła do rąk Natalki Kluczberg.

    

   Pani dr Iwona Magdziarska słowa dotrzymała. Za zebraną na aukcji kwotę kupiony został dla niepełnosprawnej dziewczynki fotel masujący. Korzystanie z tego urządzenia posiada walory przede wszystkim zdrowotne. Wybierając odpowiedni program  uruchamiamy mechanizm masujący, który potrafi idealnie dopasować się do krzywizn ciała, co sprawia że masaż jest zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb sylwetki, pobudzając ciało i pielęgnując je. Natomiast inny, odpowiednio dobrany program ma działanie relaksujące, pozwalające na wypoczynek. Aby w pełni skorzystać z możliwości urządzenia, należy po prostu zastosować się do hasła jego producenta „usiądź, rozłóż oparcie i włącz masaż, a o całą resztę zadba twój fotel masujący.”

    

   Kolejnym, zakupionym urządzeniem, które niewątpliwie ułatwi codzienne czynności Natalce oraz jej opiekunce, jest nawannowy fotel kąpielowy, który ułatwia korzystanie z wanny osobie niepełnosprawnej. Chora siada na siedzisku od zewnętrznej strony wanny, a następnie obraca się do wnętrza wanny, aby wziąć kąpiel lub prysznic.

    

   Zebrana na aukcji studenckich prac malarskich kwota, pozwoliła jeszcze na przekazanie Natalce ubioru do treningu, który bez wątpienia przyda się do ćwiczeń.

   Na pewno taki finał cieszy nie tylko obdarowaną Natalkę i jej opiekunkę, ale również wszystkich uczestników ubiegłorocznego pleneru malarskiego. Podziękowania należą się zarówno autorom prac oraz ich nabywcom, którzy oprócz interesujących obrazów o niewątpliwych walorach artystycznych zyskali również pewność, że ich wkład w akcję przyniósł wymierne efekty.

   Również w tym roku, tym razem w Domu Kultury w Sośniach, odbędzie się wystawa prac studentów. W imieniu Pani Iwony oraz studentów zapraszam na nią wszystkich, którzy chcieliby podziwiać artystyczną wizję otaczającej nas rzeczywistości.

   Przypominam: tegoroczny wernisaż odbędzie się w Domu Kultury w Sośniach    8 lipca w godzinach popołudniowych.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lulekroman
   Czas publikacji:
   piątek, 10 czerwca 2016 09:30