Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpisy

 • niedziela, 24 kwietnia 2016
  • Wniosek do budżetu nr 1

   W lutym w tekście pt. „Co robi radny?” opublikowałem pismo z tytułami wniosków do budżetu na rok 2016, jakie złożyłem. Obiecałem również, że sukcesywnie będę publikował poszczególne wnioski w całości. Dzisiaj wniosek nr 1.

   Wykonanie dokumentacji projektowej  i budowa nawierzchni drogi gminnej działka nr 249/2 (wnioskowana nazwa ul. Miodowa)

    

   Wniosek nr 1

   do projektu budżetu gminy Sośnie na 2016 rok

    

   1.      Tytuł zadania:  Wykonanie dokumentacji projektowej  i budowa nawierzchni drogi gminnej działka nr 249/2 (wnioskowana nazwa ul. Miodowa)

    

   2.      Lokalizacja: Sośnie działka 249/2.

    

   3.     Opis projektu: – zakres rzeczowy: nowa inwestycja, droga dojazdowa do posesji wraz z odwodnieniem i oświetleniem długości 300 m, szerokości 4,5 m..

    

   4.      Kategoria władania gruntem, nieruchomością: droga gminna, własność Gmina Sośnie.

    

   5.      Powiązanie z innymi zadaniami: wykonanie oświetlenia i odwodnienia ulicy.

    

   6.      Uzasadnienie: dojazd do nowo wybudowanych i zamieszkiwanych budynków.

    

   7.     Szacowany koszt zadania: (projekt, materiały, robocizna, nadzory) 180.000,- .

   Należy sprawdzić możliwość otrzymania dofinansowania budowy drogi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na realizację zadania modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

    

    

   Podpis wnioskodawcy:

    

    

    

   Data 2015-09-28

    

   Nr telefonu:  691-

    

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz.1182) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1202).............................

    

   Dzisiaj udałem się na ulicę Miodową, gdzie mogłem stwierdzić, że samoistnie nawierzchnia jej nie uległa poprawie. Widać natomiast coraz więcej zamieszkałych domów oraz coraz więcej samochodów (bynajmniej nie terenowych). O palącej potrzebie budowy drogi nie trzeba nikogo przekonywać. Sygnalizowałem to odpowiednio wcześnie, jednak wójt przy planowaniu budżetu nie uwzględnił mego wniosku. Nawiasem mówiąc, do tej pory nie za bardzo wierzy, że ktoś tam mieszka.

    

    


   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wniosek do budżetu nr 1”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lulekroman
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 kwietnia 2016 23:32
 • czwartek, 14 kwietnia 2016
  • Teraz już wszystko jasne!

   Krótko po opublikowaniu mojego tekstu o tajemniczym ogłoszeniu wójta (około południa), jeszcze przed godziną 15:00 tego samego dnia ukazało się jego uzupełnienie. Uważam to za bardzo optymistyczne zjawisko, bo pozwala sądzić, że wójt Budzik na bieżąco śledzi mojego bloga.


   Jeżeli śledzi na bieżąco to może oznaczać, że robi to: a) z sympatii do autora, co nie jest istotne, b) wskazówki w nim zawarte, pozwalają mu lepiej organizować swój czas, co pozwala sprawniej kierować gminą – to już jest niebłahy argument, c) w momentach zagubienia i ogarniającego chaosu, stanowi koło ratunkowe i punkt zaczepienia dla myśli.

   Panie wójcie, proszę pamiętać, że nie przypomniał tego Panu żaden z pozostałych czternastu radnych. Nie zareagował żaden z coraz bardziej licznych pracowników Urzędu Gminy. Ba, nie może Pan polegać nawet na pracownikach (ani dyrektor) Domu Kultury.

   Proszę pamiętać, kto Pana ocalił przed całkowitym ośmieszeniem. Zrobił to ten, na którego może Pan zawsze liczyć: radny Roman Lulek.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lulekroman
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 kwietnia 2016 10:45
 • środa, 13 kwietnia 2016
  • Rzetelna informacja

               Przykro mi, że o gminie, której jestem radnym, tak rzadko mogę napisać coś dobrego. Wielu czytelników pamięta pewnie, że ostrzegałem przed kandydatem na wójta Stanisławem Budzikiem, wskazując lepszych, moim zdaniem, kandydatów. Mieszkańcy zdecydowali inaczej. W związku z tym mamy to, co mamy.

   Pamiętam, że w jednym z komentarzy na moim blogu, ktoś napisał (cytuję z pamięci): jeżeli ktoś nie jest błyskotliwy, powinien takimi ludźmi się otaczać. Ponieważ na temat polityki kadrowej wójta Budzika zostało już powiedziane wiele, pominę ją milczeniem.

   Poniżej prezentuję jednak rezultaty tej właśnie polityki. Wiąże się ona niewątpliwie z osobą zatrudnioną na stanowisku pomoc administracyjna, która ma w zakresie obowiązków: 1. Kreowanie pozytywnego wizerunku Gminy Sośnie na szczeblu lokalnym, ponadlokalnym i regionalnym, 2. Prowadzenie polityki informacyjnej dotyczącej działalności gminy Sośnie i Wójta Gminy.

    

   Cieszy nas, że wójt tak „mocno” działa. Szkoda tylko, że wygląda to tak jak w dowcipie, którego akcja dzieje się na budowie. Robotnik zapytany przez przechodnia o to, dlaczego biega z pustą taczką? Odpowiada: taki mamy nawał roboty, że nie ma kiedy taczki naładować... Pewnie w tym pośpiechu przyświeca również zasada: nie po to piszę, żebym czytał! Znowu CHAOS? A to może dywersja, polegająca na ośmieszaniu Wójta i Gminy Sośnie? I my za to płacimy, a zamiast promocji mamy WSTYD.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   lulekroman
   Czas publikacji:
   środa, 13 kwietnia 2016 10:50