Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpis

wtorek, 04 września 2018

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

W środkach masowego przekazu oraz na portalach społecznościowych coraz częściej spotykamy informację - przypomnienie, że 21 października 2018 roku odbędą się WYBORY SAMORZĄDOWE.

Wybory samorządowe 2018 – kogo wybieramy?

W wyborach samorządowych wybierane są przez obywateli władze lokalne, tworzące samorządy gmin i powiatów.

Wyborcy otrzymują zestaw kart, w których oddają głos na kandydata do:

 • rady gminy lub miasta na prawach powiatu,

 • rady powiatu,

 • sejmiku wojewódzkiego

 • pełnienia funkcji jednoosobowego organu władzy wykonawczej, czyli wójta, burmistrza lub prezydenta miasta,

 • rady dzielnicy i osiedla.

Oznacza to, że tego dnia każdy pełnoletni mieszkaniec zdecyduje kto będzie rządził naszą gminą – Gminą Sośnie.

W dużych miastach kampania wyborcza ruszyła zaraz po ogłoszeniu przez premiera terminu wyborów i takie widoki nie są już rzadkością.

Przeglądając na Facebooku profile związane z Gminą Sośnie (sołecki oraz ten sygnowany nieprawomocnym herbem gminy, a także migającą obrazkami stronę Gminy Sośnie), trudno cokolwiek o zbliżających się wyborach dowiedzieć. Jest tam coś o kaczorach, o odbiorze odpadów WIELOGABARYTOWYCH(!) i o wąskich dróżkach zwanych „budzikówkami”, ale o wyborach nic mi tam nie „migło”. Jednak to, że tam nic o wyborach nie ma, nie znaczy, że powinniśmy o święcie demokracji, jakim są wybory, zapomnieć.

Jak sama nazwa wydarzenia wskazuje: WYBORY (w tym wypadku samorządowe), oznaczają, że to my będziemy wybierali. Głos każdej uprawnionej mieszkanki i mieszkańca gminy zaważy na tym, w czyje ręce (radnych, wójta) oddamy losy Gminy Sośnie. Wprawdzie o kandydatach, na szerszym forum raczej cicho, ale wygląda na to, że będzie w czym (a raczej w kim) wybierać.

Na stronie www Państwowej Komisji Wyborczej, która w całym kraju zarejestrowała ponad 9 tysięcy komitetów wyborczych można przeczytać, jakie komitety wyborcze wyborców zostały zgłoszone na terenie Gminy Sośnie. Dla ułatwienia poniżej je prezentuję:

Do tej listy mogą dołączyć jeszcze ogólnokrajowe komitety partii, które zgłoszą swych kandydatów w naszej gminie.

Każdy zarejestrowany komitet wyborczy może zgłaszać kandydatów na radnych i na wójta. Wygląda na to, że jest dużo chętnych do wysadzenia Geniusza (i nie tylko jego) z siodła.

To wyborcy z terenu Gminy Sośnie muszą poczuć odpowiedzialność za los swojej gminy. Zdecydować, czy ograniczą się wyłącznie do narzekania na rodzinno - kolesiowskie układy w naszej gminie, czy też wezmą sprawy (karty wyborcze) w swoje ręce i wpuszczą trochę świeżego powietrza do skostniałych, gminnych struktur.

Kontynuacja Czarnego Bociana

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
lulekroman
Czas publikacji:
wtorek, 04 września 2018 11:07

Polecane wpisy

 • SZAMANKA

  Kilka dni temu mój przyjaciel oznajmił mi radosną nowinę: ­ ­­ - Pojutrze wyjeżdżam do sanatorium! - Ty to masz szczęście - powiedziałem. Tak ekspresowo sobie

 • Eco-Unia. Głosownie, konkurs, głosowanie

  Na prośbę pani Kingi Budzińskiej oddaję stronę bloga miejscowości Kałkowskie. Pani Kinga pisze: W miejscowości Kałkowskie w ramach projektu z Eko-Unia dzieci i

 • Kokiet (-ka)*

  Od 29 stycznia 2019 roku trwa w Gminie Sośnie maraton zebrań w poszczególnych wsiach w związku z wyborem sołtysów i rad sołeckich, czyli organów samorządowych w

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość mieszkaniec napisał(a) z *.promax.media.pl komentarz datowany na 2018/09/04 12:08:14:

  Lulek na wójta

 • Gość FCA97 napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/09/04 21:59:35:

  Obawiam się, że myli Pan pojęcia "nieprawomocny" z "niezgodny z prawem". To, wbrew pozorom, nie to samo.
  W opisanym przypadku "niespełniającym wymagań".

 • Gość Marek napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2018/09/05 20:09:42:

  Już wkrótce w pokoju 111 przy ulicy Wielkopolskiej 47 w Sośniach zasiądzie nowy wójt. Człowiek z poza układu i elit. W osobie nowego Wójta Gmina otrzyma znakomitego Gospodarza i wspaniałego człowieka; człowieka promieniującego pokojem i kulturą, ujmującą dobrocią; człowieka dużej aktywności; człowieka twórczej inicjatywy. Otrzymamy dobrego rządce, któremu możemy bez reszty zaufać, który przywróci naszej Gminie twarz zwykłego mieszkańca i zaufanie do organów władzy, będzie prowadził nas ku zmianie, rozwojowi, innowacji, który zakończy z patologią i zamiataniem pod dywan. Otrzymamy Wójta mądrego, bogatego w talenty, wiedzę, umiejętności, bardzo dobrze przygotowanego do pełnienia zadań, jakie mu zostaną powierzone. Prawdziwego Człowieka a nie karykatury człowieczeństwa zakorzenione w poprzednim systemie i otoczonego ludźmi którzy robią zasłonę dymną aby zakryć jego niekompetencje, brak wizji i kultury.
  Pamiętajcie że obecny wójt to Platforma Oszustów, Obcokrajowców i Obciachu. Z tej barwy politycznej wygrywał swoje ostatnie wybory w 2015 a dziś się wstydzi swojej macierzy politycznej. Nie dziwie się bo to ta partia podwyższyła wiek emerytalny, zamykała komisariaty, poczty, 6latki do szkół wysłała, zamykała szkoły, zabrała rolnikom emerytury strukturalne, zamykała stocznie i zakłady pracy, niszczyła tożsamość narodową, wyprzedała majątek narodowy, wybudowała najdroższe autostrady w Europie, budowała orliki, a rodzinne na dziecko wynosiło 100 zł, kiedy baronowie kradli miliony, zgubiła pieniądze z OFE, to ich prezydent ukradł z belwederu czajnik i obraz,to ich ekipa z honorami pochowała ostatniego dyktatora PRL i promowała postkomunistów, cała patologia i kolesiostwo wespół z ZSL pseudo PSL, który przez 16 lat był w koalicjach w kilku rządach i nic nie zrobił dla rolnictwa nic poza wrzucaniem swoich ludzi na wysokie stołki i niszczeniem Polskiej gospodarki i przetwórstwa rolnego. A o SLD nie będę się wypowiadać PZPR bis. A przez długi czas nasz Geniusz nosił ich barwy. Swoją drogą ciekawe transfery dla korzyści zachodzą. Czy chcesz chorągiewkę na wysokim stanowisku? Czy chcesz marionetkę układu? 21 października poprzez wybory zróbmy porządek w naszej gminie dla nas i naszych dzieci, bo szlak mnie trafia jak dzieci pytają się dlaczego u nas nie ma zakładów? Dlaczego nie ma rozwoju tylko pokazówka? Dlaczego Ci ludzie siedzą i nic nie robią? Dlaczego dawny działacz reżimu komunistycznego jest radnym w jednej wsi? Trzeba to zmienić. Nasza przyszłość zaczyna się dziś. Nie dajmy pisać przyszłości ludziom z wczoraj. Pora na świeżość i nowość. Błagam zmieńmy naszą społeczność a zyskamy wiele! Panie Romanie Pana blog zmienił naszą gminę i otworzył oczy wielu, mam nadzieję że przed wyborami otworzy jeszcze więcej i zmieni ogromnie dużo.

 • Gość napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/09/06 09:54:33:

  Gościu Marku!
  Wybierzmy jedną słuszną linie, ale nie zapominajmy że już to przechodziliśmy. Życzę dalszych tak " słusznych" przemyśleń. Proszę pozdrowić misiewiczów.

 • Gość Wyborca napisał(a) z *.ipv4.supernova.orange.pl komentarz datowany na 2018/09/09 18:21:52:

  Rozmarzyłem się czytając początek komentarza Marka. Wspaniała wizja dla naszej gminy. Problem w tym, że tego wspaniałego wójta nikt nam w tecze ani w prezencie nie przyniesie. Wszyscy musimy sie zaangażować i to nie tylko przy urnach ale dużo wcześniej. Juzżteraz. Mamy zarejestrowanych 6 komitetów wyborczych. A właściwie 5, ponieważ kandydaci na radnych z komitetu obecnego wójta to członkowie przekupionej obecnej Rady Gminy (weszli do Rady z różnych komitetów a teraz wszyscy w kieszeni u wójta). Jest jednak szansa na zmianę, ponieważ dwóch radnych przeciwstawiło się obecnemu układowi i zarejestrowało własne komitety. Są to Mariola Śródka i Roman Lulek. Do tego jeszcze mamy komitet Kingi Budzińskiej.
  Są to potencjalni kandydaci do zmiany obecnej dyktatorskiej i szkodzącej gminie władzy. Aby ci ludzie mogli kandydować na nowego wójta muszą zarejestrować conajmniej po 8 kandydatów na radnych. Czasu jest mało. A podejście potencjalnych radnych mało obiecujące. Mieszkańcy są tak zniechęceni i zastraszeni przez obecną władzę, że nie wierzą w sukces wejścia do Rady. Nie chcą sie narażać na szykany po ewentualnie przegranych wyborach. Takie podejście świadczy tylko o tym, że ludzie nie wierza w odpowiedzialność obecnego wójta ani w jego honor.
  Uwierzmy w naszą siłę i pomóżmy potencjalnym kandydatom na wójta, abyśmy mieli możliwość jakiegokolwiek wyboru w dniu 21 października. Jeżeli nie uwierzymy, to nadal będzie nami rządził ten nieudolny dotychczasowy wójt a nasza gmina pozostanie na tym samym poziomie co teraz. Inni nam uciekają. Wystarczy przekroczyć granicę którejkolwiek ościennej gminy aby zobaczyć różnicę. Różnica ta będzie sieępogłębiać. Jeżeli tego nie chcecie to nie wystarczy narzekanie we własnym gronie, pod sklepem (których i tak jest coraz mniej). Nie wystarczy nawet pisać na blogu. Trzeba zacząć działać. Wszyscy, którzy chcą coś zmienić powinni skontaktować sie z kandydatami na wójta lub z ich komitetami i wystartować do nowej Rady, wspomóc ich program rozwoju gminy lub wziąć aktywny udział w tworzeniu takich programów. Mamy trzy komitety do wyboru. Komitet z Pawłowa już jest podobno "kupiony" a o komitecie "przez ludzi, dla ludzi" nic nie wiadomo. Zresztą to też już emeryci.
  "Trzeba z młodymi naprzód iść, po życie sięgać nowe" - jak pisał nasz wieszcz.
  Odwagi. Jak nie zgłosisz swojej kandydatury to napewno nie wygrasz. A Gmina przegra kolejne, tym razem pięć lat.

Dodaj komentarz