Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpis

czwartek, 01 lutego 2018

Propaganda

KOMENTARZ

Tyle tu informacji o tym czym Wójt pogardził w ramach przyszłorocznego budżetu, a nic nie wiadomo na co gmina Sośnie chce wydać w 2018 roku te pieniądze którymi dysponuje. Myślałem że może coś się dowiem z oficjalnej strony gminy. Ale tam to jest masakra. Autor wpisu bredzi o jakimś wielkim sukcesie, że rada gminy przyjęła budżet na przyszły rok. Bo jakby nie przyjęła to byłaby katastrofa. Zapewne nie wybudowano by kilkuset metrów ścieżek rowerowych zwanych przez niektórych drogami. No i te samopochwały że gmina nie ma długów. Nie ma długów i nie ma nic. Bo menedżer wie, że na mądre inwestycje, które później dają zyski wręcz trzeba pożyczyć pieniądze. A jak ktoś tego nie rozumie to albo nie ma pomysłów albo niech się nie mianuje menedżerem. Na koniec powtarzam pytanie, na co gmina Sośnie chce w tym roku wydać pieniądze. Nam nadzieję Panie Romanie, że mimo że głosował Pan przeciwko budżetowi, to potrafi Pan wytłumaczyć przeciwko czemu Pan głosował.

napisał: Gość: budżet, 2018/01/31 22:49:20

do wpisu: 49 sesja Rady Gminy Sośnie 

Każdego, kto publikuje swoje teksty cieszą ukazujące się pod nimi komentarze. Komentarze rzeczowe, dotyczące opublikowanych ostatnio, czy też wcześniej treści. Sygnały o problemach i oczekiwaniach czytelników. Sygnały te ułatwiają mi pracę jako radnemu Gminy Sośnie i autorowi bloga.

Powyższy komentarz taki właśnie jest. Jego autor korzysta z podawanych przeze mnie informacji i wyraża swoje oczekiwanie do mnie, jeżeli chodzi o następne. Wyraża także niezbyt pozytywną opinię na temat oficjalnej strony Gminy Sośnie.

Jeżeli chodzi o tę stronę, to rzeczywiście ukazuje ona sposób w jaki wójt traktuje mieszkańców gminy. Lekceważąco. Strona ta służy generalnie szerzeniu propagandy sukcesu i chwaleniu się wójta Stanisława Budzika, a mniej rzetelnej informacji na tematy gminne.

Mieszkańcy Gminy Sośnie pewnie wiedzą, że w celu należytego funkcjonowania gminnej strony wójt zatrudnił opłacanego z podatków nas wszystkich pracownika. Widać, że są to nie najlepiej ulokowane pieniądze. Strona działa, jak działa, ale ważne, że pieniądze są wydane temu, co trzeba.

Na samowychwalający tekst wójta Stanisława Budzika natknąłem się, gdy przeglądałem strony na Facebooku. Zapoznałem się z nim, bo jak wójt mówi to... mówi. Z niemałym trudem i obrzydzeniem przebrnąłem przez ociekający wazeliną artykuł. Słowa z komentarza są właściwe: "Ale tam to jest masakra."  Pióro (a właściwie klawiatura) aż mnie swędziło, by się do tego pisania odnieść. Stwierdziłem jednak, że jest to zbędne, bo przecież od ponad  3 lat wykazuję dysonans*, jaki bardzo często zachodzi między słowami, a czynami naszego wójta.

Niebawem okazało się, że nie tylko mnie po przeczytaniu tego hymnu ku czci zaswędziły palce, by się niego ustosunkować, lecz zrobił to ktoś inny. W najświeższym wydaniu "Kuriera Ostrowskiego" znalazły się dwa artykuły o Gminie Sośnie.

Pierwszy artykuł nosi tytuł:

 

Drugi, widać pisany z innego punktu widzenia:


 Polecam.

 dysonans niezgodność brzmienia lub współbrzmienia co najmniej dwóch różnej wysokości dźwięków.

Ps. O głosowaniu nad budżetem wkrótce.
 


Kontynuacja Czarnego Bociana

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
lulekroman
Czas publikacji:
czwartek, 01 lutego 2018 16:36

Polecane wpisy

 • Powyborcze układanki

  Co jakiś czas dochodzą nas (nawet tych niespecjalnie nasłuchujących) echa powyborczych układanek. Ostatnio głośną stała się sprawa radnego sejmiku województwa ś

 • Co Ty chłopie gadasz?

  Podupadający z każdym dniem coraz bardziej pałac w Mojej Woli ciągle wzbudza emocje. Niedawno dowiedzieliśmy się, że przed sądem w Ostrowie Wielkopolskim była r

 • 12 listopada

  Dzisiejszy dzień jest dniem... wolnym. Tego dnia dojadamy zakupione wcześniej zapasy rogali świętomarcińskich. Nie brakowało ich w sośnieńskich sklepach. Jednak

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość nobody napisał(a) z *.centertel.pl komentarz datowany na 2018/02/02 22:49:46:

  Czasami jest tu ciekawe miejsce do dyskusji. Szkoda że parę osób, wcześniej komentujących pana wpisy (KOS?) już dało sobie spokój, bo te komentarze znakomicie uzupełniały relacje z posiedzeń rad gminy, czy pana innych obserwacji. Trudno się temu dziwić - oddźwięk był chyba marny, bo nikomu włos z głowy nie spadł. Mimo że obraz rządzenia włodarzy z tych relacji był porażający. A propaganda kwitnie dalej i ma się dobrze. I tych wszystkich których wk ...

 • Gość Gość W napisał(a) z *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl komentarz datowany na 2018/02/03 02:16:14:

  Gmina Sośnie ma zwykle przeznaczone w budżecie na inwestycje około 4 mln złotych. Skoro w planach jest remont sali wiejskiej w Granowcu za 3 mln a z poślizgiem będzie 3,5 mln do tego 0,5 mln na wybrukowanie terenu wokół sali a jak coś zostanie to się odda do powiatu na przykład na sztandar dla policji. To pieniądze są już rozdzielone. Gminny Geniusz cały czas powtarza, że nie będzie się starał o żadne unijne wsparcie bo po pierwsze - nikt nie potrafi wypełnić dokumentów, wniosków itp w gminie a po drugie bez Unii buduje się taniej.
  Zastanawia mnie dlaczego remont sali wiejskiej w Granowcu ma kosztować 3 miliony skoro salę wiejską w Bogdaju wyremontowano za 800 tys, salę w Sośniach za 1,1 mln a w Pawłowie za 600 tys. Skąd taka masakryczna suma? Czy tu nie zaczyna coś śmierdzieć?
  Gminny Geniusz jest bezkarny bo ma takich mądrych radnych jak radna Walotka. Jej nawet kolejne dwie kadencje nic nie nauczą, bo ona do tej pory nie wie, że wyższą instancją w stosunku do wójta jest właśnie ona sama i nikt więcej.

 • Gość Obserwator napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/02/04 13:54:57:

  Możecie pisać sobie co chcecie ale prawda jest tak że obecny wójt Stanisław Budzik jest najlepszym wójtem w historii tej gminy. Do tej pory nikt nie zrobil, przeprowadził tyle inwestycji i dobra dla ludzi jak obecny wójt i brawo munza to.

 • Gość Obserwator napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/02/04 13:56:09:

  Za to najgorszym wójtem w historii gminy był Kwapisz i prawda jest taka że nie ma mu co zawdzieczac.

 • Gość 777 napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2018/02/04 17:06:57:

  Jeżeli ktoś twierdzi że nasza gmina się rozwija jest co najmniej dziwny. Prędzej zwija niż rozwija. Ile zakładów powstało w ostatnich 2 latach? Gdzie są inwestorzy? Czy może ktoś wskazać tereny inwestycyjne? Jaki pomysł ma gmina dla małych przedsiębiorstw? Dlaczego inwestycje są tak drogie i czasami nie potrzebne? Dlaczego wójt zarabia krocie? Dlaczego mamy całą machinę nie potrzebnych urzędników o wątpliwych kwalifikacjach i w sposób dziwny znajdujący się w urzędzie? Dlaczego radni mają tak wysokie diety? Dlaczego radni w większości nie reagują na sytuacje w gminie? Dlaczego jako mieszkaniec gminy nie mogę w internecie sprawdzić sprawozdania z posiedzeń rady i jak kto za czym głosował? Nawet w sejmie można zobaczyć tylko nie w Sośni. Pewnie ktoś powie można jechać i zobaczyć. Tylko dlaczego posiedzenia są w godzinach kiedy obywatel gminy jest w pracy a nie po 16? Dlaczego strona gmina jest jak kiedyś Dziennik TV a gazeta jak Trybuna Ludu? Dlaczego radnymi zostają osoby bez charyzmy? Dlaczego jest chaos w urzędzie i gminie? Dlaczego żyjemy w propagandzie sukcesu, której żaden wójt przed nam nie zgotował? Dlaczego ludzie milczą? Dlaczego musi tak być jak jest? Ludziom chodzi tylko o to aby gmina na prawdę się rozwijała tu i teraz a nie w internecie czy kartce. Nie myślmy za ludzi. Niech sami oceniają i wyciągają wnioski. Chyba że ktoś się lęka. Że zobaczą że król jest nagi. Ludzie chcą dobrego wójta i radnych co dobro gminy będzie najważniejsze a nie dobro elit. Że będzie królowała mądrość i ład. Gdzie urząd będzie kompetentny. Gdzie urząd i gmina będą mieć twarz zwykłego mieszkańca gminy. Gdzie zakończy się przekupczy socjal i chora propaganda. Idą wybory. Idźcie i zmieniajcie władze. Twój głos to twoja przyszłość. Zadawajcie pytania radnym i władzy. Niech czują oddech obywateli na plecach. Niech nie zapomną o nas bo może myślą że gmina się rozwija i żyją w świecie ABC. Życzę obecnej władzy wszystkiego co dobre. Ale marzę i wiem że naszą gminę stać na jeszcze lepszą władzę. Oby listopad był wiosną dla naszej gminy tego życzę mieszkańcom gminy.

 • Gość Emeryt napisał(a) z *.ipv4.supernova.orange.pl komentarz datowany na 2018/02/04 20:55:20:

  Drogi Obserwatorze.
  Przypuszczam,. że jesteś bardzo młodym człowiekiem. Wójt Kwapisz zakończył swoją pracę dla gminy równo 20 lat temu. Wynika z tego, że jeżeli masz mniej niż 35 lat to o działalności wójta Kwapisza tylko słyszałeś a, więc nic nie wiesz o tym co zrobił. Powiem Ci więc, że za czasów wójta Kwapisza została doprowadzona woda do wszystkich miejscowości w gminie ( napewno korzystasz codziennie z wody, którą masz dzięki wójtowi Kwapiszowi), został zorganizowany dla całej gminy wywóz śmieci, wybudowane trzy szkoły w Granowcu, Chojniku i Bogdaju ( może do którejś chodziłeś), wybudowane zostały chodniki w Sośniach, Granowcu i Cieszynie, wybudowana sala wiejska w Kałkowskim, Kątach Śląskich, przeprowadzono remonty innych świetlic m. inn. w Sośniach, Granowcu, Bogdaju, założono wiele nowych lamp ulicznych ze sterowaniem automatycznym, powstała wtedy przekształcona z SKR - u Spółka Rolkom, dzięki zakupionej skrapiarce i walcowi drogowemu wyremontowano wiele dróg. Przypomnę Ci, że nie było wtedy środków z Unii Europejskiej, bo nie byliśmy w Unii.
  Jestem przekonany, że Twój najlepszy wójt nie zrobił nawet 10 % tego. Pobudował trochę ścieżek rowerowych zwanych szumnie drogami i to w większości w polach, lub takich przy których nikt nie mieszka. Kupił od siebie za 60 tys działkę rolną na której chce budować punkt zbiórki odpadów. Sęk w tym, że działka ma kształt wydłużonego trójkąta z kolektorem pośrodku i nic na niej nie można zbudować. Dlaczego nie buduje przy oczyszczalni, gdzie jest 1,5 ha wolnego gminnego terenu, tego nie wie nikt. Ostatnio zamienił w Chojniku 4 ary działki rzekomo pod drogę, na 40 arów działek gminnych w centrum Chojnika. oczywiście ta niekorzystna dla Gminy zamiana znów odbyła się w ramach własnej Rodziny.
  Wynika z tego, że wójt bardzo dba o własne interesy i w tym jest naprawde dobry, a dobro nas wszystkich ma w głębokim poważaniu.
  Ze środków Unijnych nie korzysta, bo musiał by się z nich rozliczać a wtedy trzeba by wszystko robić zgodnie z prawem jeszcze uzasadnić to ekonomicznie.
  A może Ty jesteś z tych wielu nowo zatrudnionych "urzędników".
  W takim przypadku masz rację. Twój szef jest najlepszym wójtem, bo Cię zatrudnił i płaci z naszych pieniędzy za nic nie robienie.

 • Gość Stróż przyzwoitości napisał(a) z *.oxylion.net.pl komentarz datowany na 2018/02/04 22:28:36:

  Już dawno nie było tutaj tak gorąco.

 • Gość Sprawiedliwy napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/02/05 11:04:14:

  Radny ty weź się za robotę a nie za publiczne pieniądze siedzisz i pierdzisz w stołki.

 • Gość Emeryt napisał(a) z *.ipv4.supernova.orange.pl komentarz datowany na 2018/02/05 22:19:11:

  Obserwator jest teraz Sprawiedliwym. Metamorfoza jak u kameleona. Tylko styl ten sam. Radny Roman to jedyny radny, który naprawdę pracuje. Przygotowuje przemyślane wnioski do budżetu. zawsze jest przygotowany do sesji. Wie za czym głosuje. I bierze za to najniższą dietę spośród wszystkich radnych. Zawsze walczy na sesjach o dobro gminnej kasy niepozwalając na marnotrawienie gminnego majątku. Sprzeciwia się kupowaniu przez wójta od siebie samego niepotrzebnej nikomu działki. Jest przeciw dziwnej wymianie działek w Chojniku. czy akceptowaniu zaboru drogi gminnej w Sośniach. I można by tak długo pisać. A Ty po awansie z niebytu, bierzesz wielokrotnie większe poieniądze i tylko stać Cię na inwektywy na forum. Podaj choć jeden przykład na poparcie swoich bzdurnych opinii.

 • Gość mxc napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2018/02/06 09:23:03:

  Proszę o więcej szczegółów odnośnie wymiany działek w Chojniku. Proszę o zajęcie się sprawą i poinformowaniu odpowiednich służb jeżeli zajdzie taka konieczność. Warto również wziąć pod lupę Spółkę Rolkom. Przetargi na dojazdy i odśnieżanie. Prowadzenie hydroforni oraz stanu wody pitnej oraz czy wszyscy w gminie płacą podatek, opłaty za śmieci i czy wszyscy zwalniani z różnych opłat przez gmine nie byli by w stanie zapłacić albo odpracować na rzecz gminy tych sum. Warto mówić i walczyć o prawdę Panie Romanie. Na miano radnego tylko Pan zasługuje. Cała gmina widzi w Panu nadzieje na normalność i walkę o nią.

 • Gość mif napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2018/02/06 12:48:06:

  Jak najszybciej należy poinformować Magazyn Śledczy Anity Gargas

 • Gość wójt napisał(a) z *.centertel.pl komentarz datowany na 2018/02/06 21:39:44:

  O co wam wszystkim chodzi?. Wójt daje 500 zł na dziecko. Teraz zebrał wnioski żeby wenglem nie palić i przysłał projektantów żeby na nowe piece zamienić. To wszystko mało ?. Elity się odezwały co przez 20 lat nic nie zrobiły. Teraz to chociaż chcą tu przyjeżdżać z województwa, nawet do Bogdaju. Wszystko Pan Stasiu załatwił. A wam ciągle mało ?. Tyle dróg pobudowal, wyremontował salę wiejskie, i co ? ciągle mało. A Pan Darek wszystko opisał w internecie. Kto chce niech sprawdzi. Niech Pan tu nie jądrzy bo pan wszystko popsuje.

 • Gość Gość W napisał(a) z *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl komentarz datowany na 2018/02/07 01:22:24:

  Ale wójt poszedł z tymi salami, lata się trochę wójtowi pokręciły - co skleroza! Sale wiejskie remontowali wszyscy wójtowie przed panem Stasiem - on niestety ani jednej.
  500 zł na dziecko jest z budżetu państwa, a nie od wójta, to znaczy, że ci co pracują płacą na tych co siedzą w domach i nie pracują.
  Mam pytanie, co gmina Sośnie ma z tego, że z województwa do nas przyjeżdżają (ostatnio odwołali wizytę no i kwiaty się zmarnowały), jakąś extra kasę nam sypną? O niczym takim nie słyszałem, a jak Bogdaj zaprasza to przyjeżdżają, pojedzą, popiją i pojadą.

 • Gość Gość W napisał(a) z *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl komentarz datowany na 2018/02/07 01:56:18:

  Jeszcze o tym świetnym szefie. Przed główną bramą cmentarną w Sośniach panują egipskie ciemności, to samo jest na dojeździe z ulicy Korczaka na Wielkopolską w Sośniach i ten świetny manager nie potrafi sobie poradzić z 2 lampami słownie dwoma, a ty wójcie mówisz o remontach sal, a tu 2 zwykłe lampy uliczne. To jest właśnie cały ten świetny zarządca.
  Jeśli chodzi o lampy uliczne to pan Stasiu wkrótce będzie zakładał lampy w polu czyli na końcu Surmina. Oczywiście będą to lampy bez czujników ruchu czyli będą się świeciły całą noc po to, żeby dwie może trzy osoby mogły przejechać oświetloną drogą do domu. Za energię elektryczną będą płacić wszyscy mieszkańcy gminy, tak jak płacą za lampę w prywatnym gospodarstwie na Smugach, czy za świecące się całą noc lampy na ulicy Okrężnej w Sośniach, ale te są to po żeby sarnom było widniej.
  Jak się jest na wysokim stołku to wypadałoby używać mózgu, pomyśleć jaki będzie skutek mojego działania, jakie koszty będzie ponosiła gmina w przyszłości, czy moje działanie ma sens czy są to pieniądze wydane najlepiej jak się da, ale trzeba mieć ten mózg.

 • Gość napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/02/07 08:00:50:

  Fraszka Kochanowskiego " Na Lipę", a szczególnie słowa-" gościu siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie. Nie dojdzie cię tu słońce przyrzekam ja tobie" są skierowane do "gościa wójta". Porażenie słoneczne to niebezpieczne schorzenie, ale przewlekłe to już tragedia. Pisanie nieprawdy podobnie jak w ustawie o IPN powinno być KARANE !

 • Gość Pszczelarz napisał(a) z *.ipv4.supernova.orange.pl komentarz datowany na 2018/02/07 10:06:15:

  A nową ulicę w Sośniach, która miała nazywać się zgodnie z wolą mieszkańców Miodowa. nasz geniusz na spółke z przewodniczącym Komisji oświaty p. leśniczym H. nazywają już od początku kadencji i do tej pory uchwały nie przygotowali. Niby prosta rzecz a jaki problem. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że to obwód wyborczy p. Romana i pomysł na nazwę też jego.

 • Gość Zenek napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2018/02/07 19:13:32:

  Witam.
  Przestańmy narzekać zróbmy coś dla gminy sosnie .Wybierzmy ludzi prawych i uczciwych .koniec z Budzikiem czy Harlakiem. Czas postawić na nowych z pomysłami co są w stanie ściągnąć inwestorów do gminy.

Dodaj komentarz