Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpis

sobota, 17 lutego 2018

Co słychać na Przystanku Czarnego Bociana w Sośniach?

Wiele osób – zarówno mieszkańców Sośni, jak i odwiedzających naszą miejscowość – przestało już zauważać intrygujący jednych i budzący nadzieję innych pomarańczowy baner, który od dłuższego czasu informował, że tutaj powstaje lokal:  Kawiarnia "Przystanek Czarny Bocian".

OD PONIEDZIAŁKU 12 LUTEGO STAŁO SIĘ!

Kawiarnia „Przystanek Czarny Bocian”  JEST JUŻ CZYNNY


Każdy wie, że kawiarnia to lokal gastronomiczny będący przede wszystkim miejscem spotkań towarzyskich. Zapewne wiele osób takie właśnie miało oczekiwania. Jeżeli spotkania towarzyskie, to wspólne wypicie kawy. To rozmowy, dyskusje, wymiana poglądów, opinii. 

Nazwa lokalu Przystanek... nawiązuje do miejsca, w którym można odpocząć, zrobić sobie przerwę w podróży, czyli jak to się kiedyś mówiło „stanąć na popas”. W zwrocie tym nie chodziło tylko o nakarmienie zwierząt, ale i o odpoczynek podróżnych. Słownik wyrazów bliskoznacznych wskazuje wiele synonimów słowa popas, np.: odpoczynek, posiłek, postój, wypoczynek, relaks, konsumpcja, przerwa, jedzenie, wałówa, smakołyk, wałówka, przystawka, wyżerka, ... Zawsze jednak chodzi o to samo: odpoczynek i jedzenie. Tak właśnie jest w tym Przystanku. Miła atmosfera, sympatyczne wnętrze, coś do picia i do zjedzenia.

Ścianę lokalu ozdabiają zdjęcia ptaków z Doliny Baryczy. Większość zdjęć jest wykonana w okolicach Sośni.

 

 

Czarny Bocian, dlatego, że ten rzadki, pozostający pod ochroną ptak zamieszkuje lasy na terenie gminy Sośnie. Można przyjąć, że myśląc Sośnie – wiele osób kojarzy nazwę miejscowości z bocianem czarnym. Teraz jest kolejny powód, aby tak było. Ten okaz, jako patron lokalu, znajduje w nim poczesne miejsce.

Kawiarnia  „Przystanek Czarny Bocian” mieści się w Sośniach przy ulicy Wielkopolskiej 76 w tym samym budynku, gdzie od lat działa sklep AZYMUT. Pomysłodawczynią, siłą napędową i duszą przedsięwzięcia pt.: „Przystanek Czarny Bocian” jest Grażyna Lulek. Grażyna Lulek, która prywatnie jest moją lepszą połową zaprasza gorąco  na całą gamę kaw, jakie tylko potrafi wykonać nowa, szwajcarska maszyna, zwana ekspresem do kawy.  W ofercie lokalu jest również szeroki wachlarz herbat i oczywiście ciasto. Ciasto domowe o smaku, który niejednym przypomni wizyty w domu rodzinnym, a innym uświadomi, że poza masową produkcją jest jeszcze inny smak.

Codziennie jest też jakieś danie na ciepło. Sporo osób zdążyło się już przekonać, że serwowane w lokalu jedzenie jest naprawdę smaczne i pożywne. Jest wykonywane na miejscu, nie zawiera konserwantów, do ich przygotowywania nie używa się mrożonek i dlatego warto się na nie skusić.

Poniżej prezentuję przykładową ofertę. Oferta zmienia się i ewoluuje, by sprostać oczekiwaniom klientów. Dziś serwowane są flaki, fasolka po bretońsku, a do kawy czy herbaty – sernik.

 

Serdecznie zapraszamy do „Przystanku Czary Bocian.”

Od poniedziałku do piątku w godzinach 1300 – 2130

w sobotę i niedzielę 1600 – 2130 
 

Kontynuacja Czarnego Bociana

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
lulekroman
Czas publikacji:
sobota, 17 lutego 2018 11:46

Polecane wpisy

 • „Ufaj, ale kontroluj”

  Roman Abramowicz Pomimo, że jak kiedyś napisałem, na pracę rady patrzę teraz z boku - jak w teatrze - nie odbiera mi to prawa do jej komentowania. Każdy wyborca

 • Pod rozwagę pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

  Zapewne niejeden mieszkaniec gminy Sośnie czytał lub słyszał, a może nawet był w ostrowskiej MEDIATECE. Za sprawą wyjazdu zorganizowanego przez bibliotekę w Soś

 • SZAMANKA

  Kilka dni temu mój przyjaciel oznajmił mi radosną nowinę: ­ ­­ - Pojutrze wyjeżdżam do sanatorium! - Ty to masz szczęście - powiedziałem. Tak ekspresowo sobie

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Sprawiedliwy napisał(a) z *.zapnet-isp.net komentarz datowany na 2018/02/17 18:01:37:

  Lepiej by brzmiała nazwa dla lokalu "Sowa i przyjaciele"

 • Gość Temida napisał(a) z *.dynamic.gprs.plus.pl komentarz datowany na 2018/02/18 11:38:30:

  Pyszna szarlotka.polecam.

 • Gość Stróż przyzwoitości napisał(a) z *.oxylion.net.pl komentarz datowany na 2018/02/18 20:51:11:

  Dlaczego coś wspaniałego, jak otwarcie kawiarni od razu kotwiczyć z czymś złym?

Dodaj komentarz