Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpis

poniedziałek, 17 lipca 2017

SPOTKANIE W PLENERZE


W sobotę 15 lipca 2017 r. (w 607 rocznicę, czyli w 7284 miesięcznicę(!) bitwy pod Grunwaldem) w Śliwnikach koło Nowych Skalmierzyc, odbyło się spotkanie rodziców z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Grupa z Południowej Wielkopolski. Stowarzyszenie zrzesza osoby oraz rodziców zainteresowanych tematem bezpieczeństwa szczepień i dostępem do rzetelnych informacji na temat szczepień.

Już na spotkaniu, które odbyło się przed szczepieniem dziewczynek w Sośniach dało się zauważyć zainteresowanie rodziców tematem powikłań występujących po zaszczepieniu. Chociaż dla niektórych, wydawałoby się światłych i piśmiennych osób, jest to obrazoburcze podejście do sprawy, to są osoby – rodziny, które borykają się z niepożądanymi efektami szczepień dzieci. Te osoby, zostawione same sobie przez system, który widzi w szczepionkach same zalety, szukają pomocy i zrozumienia wśród osób, które spotkały się z podobnymi problemami, oraz osób, które pragną nie narażać swoich dzieci na ryzyko niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) objawiającymi się różnymi schorzeniami a nawet śmiercią.

Sobotnie spotkanie, które prowadziły panie: Ewa Kucharska (znana nam już z Sośni) oraz Justyna Socha, a odbywało się w bardzo ładnych okolicznościach przyrody,

 

upłynęło uczestnikom na wymianie doświadczeń, spostrzeżeń i informacji, którymi każdy przybyły chętnie się dzielił z innymi. Takie rozmowy prowadzone przy ognisku i spożywaniu smakołyków, które przywieźli poszczególni uczestnicy spotkania, wypełniły czas w oczekiwaniu na przyjazd doktora Huberta Czerniaka, lekarza chorób wewnętrznych. Hubert Czerniak podzielił się niesłychanie interesującymi wiadomościami i spostrzeżeniami, opartymi na własnych badaniach, a dotyczącymi dyskusyjności szczepień, a w szczególności tych szczepień, które podawane są w pierwszych dniach, tygodniach, czy też roku życia dziecka.

 

Prelekcja trwała do późnych godzin wieczornych, kiedy to zgromadzeni rozjechali się do domów.

Zainteresowanym wystąpieniami Huberta Czerniak polecam cykl „Włączamy myślenie” prezentowany na You Tube, który również bez trudu znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę: Hubert Czerniak. Potem już tylko włączamy myślenie i wyciągamy wnioski.

 

plener - otwarta przestrzeń pod gołym niebem, używana jako miejsce i temat pracy artysty, naturalna scenografia do zdjęć filmowych lub miejsce wypoczynku;

obrazoburczy - niszczący ideały, zadający kłam ogólnie przyjętym opiniom.Kontynuacja Czarnego Bociana

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
lulekroman
Czas publikacji:
poniedziałek, 17 lipca 2017 14:29

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość d645 napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2017/07/18 21:41:10:

  W pewnej miejscowości w naszej gminie pewien kapłan w niedzielę w czasie ogłoszeń wychwalał władze gminy. Niby dziękował a jakby już agitował. A za co za drogę. Nikt łaski nie robi że zrobił drogę, to obowiązek zapewnić dojazd i tak przecież to były fundusze państwowe a nie dobrowolna składka. Ciekawi ludzi proces takiej inwestycji. Poza tym ktoś łamie tu podział państwa od Kościoła, który jest fikcją. A w tej parafii za niedługo będzie pusty kościół jeżeli już nie jest. Ktoś musi się opamiętać.

 • Gość op napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2017/07/19 10:28:23:

  Dlaczego urzędnicy z Sośni widziani są w czasie pracy m.in. na targu w Odolanowie czy innych sklepach. Lepsza kasta? Czy totalny brak zasad i przyzwoitości.

 • Gość Druh Zastępowy napisał(a) z *.internetdsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/07/19 14:23:57:

  Są w terenie...
  Czuwaj

 • Gość OP 2 napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/07/19 17:50:13:

  Kupują w Odolanowie, ponieważ jako lokalni patrioci popierają handlowców z gminy w której mieszkają. Przecież duża część urzędników urzędu Gminy w Sośniach mieszka w gminie Odolanów. A że w godzinach pracy, to w ramach zadań służbowych. Podpatrują jak jest w innych gminach. Ich przełożony, wójt B. też przecież urodził i wychował się w Garkach.

 • Gość Geodeta napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/07/19 18:03:17:

  Nie ma się co dziwić, że władza duchowna z Chojnika popiera władzę świecką z Sośni.
  Władza z Sośni pobudowała przecież wszystkie trzy drogi, które prowadzą do bram chojnickiego kościoła. Do bramy głównej, do plebanii przy Młyńskiej Wodzie i pomiędzy kościołem i cmentarzem. Ostatnio wybudowano też drogę asfaltową dla mieszkańców Niwek Książęcych, aby mieszkańcy Niwek, jako parafianie chojnickiego duszpasterza jeździli do kościoła do Chojnika a nie zostawiali kasy w kościele w Międzyborzu. Ta droga przecież nie służy naszym mieszkańcom tylko mieszkańcom Gminy Międzybórz. Ale my już wszystkie drogi dla swoich mieszkańców wybudowaliśmy teraz budujemy dla wygody innych. Kolejnymi inwestycjami będą lampy drogowe na każdej posesji. Początek już został uczyniony na Smugach. Oczywiście pierwszeństwo będą mieli Radni i ich rodziny, potem pracownicy Urzędu i ich rodziny a na końcu pozostałe pospólstwo.

 • Gość Mieszkanka napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/07/19 23:52:03:

  Panie Romanie jaki rodzice prosimy o zainteresowanie się terenem przy blokach, a dokładniej chodzi o plac zabaw dla dzieci, który jest zaniedbany, a trawa i chaszcze sięgają miejscami do kolan. Nie ma gdzie wyjść z dziećmi, a ostatnimi dniami w wysokiej trawie zauważono zmije. Obawiamy się o zdrowie naszych dzieci. Czy jest ktoś odpowiedzialny za porządek na tym terenie? Trawa w tym roku została skoszona tylko 1 raz i to kiedy juz byla tak wysoka, że zupełnie nikt nie mógł na teren wejść. Prosimy o pomoc.

 • Gość Stróż przyzwoitości napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2017/07/20 23:12:18:

  Odpowiedź kieruję do Pani powyżej, skoro widzi Pani takie zagrożenie dlaczego wraz ze znajomymi nie uruchomicie kosiarki i sami nie zrobicie z tym porządku. Wasze dzieci się tam bawią! Ludzie przyzwyczajają się do tego żeby gmina robiła wszystko za nich, a to jest straszne. Czy ktoś w ogóle czuje się odpowiedzialny za mienie państwowe? Wiem że tam są pieniądze skierowane na te cele, ale jeśli ktoś ruszy swoje zastałe cztery litery i spróbuje chociaż w małej mierze pomóc korona mu z głowy nie spadnie. Dla mnie to jest niepojęte, pochodzę z małej wioski przy dużym ośrodku miejskim tam o wszystko walczyliśmy sami... place zabaw, miejsca wypoczynku, przystanki autobusowe... MIESZKANKO apeluje, spróbuj...

 • Gość Druh Zastępowy napisał(a) z *.internetdsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/07/21 15:23:42:

  "MIESZKANKO spróbuj...., oczyść teren, zapłać podatek i daj fanta na loterię i klaskaj władzy

 • Gość Druh Zastępowy napisał(a) z *.internetdsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/07/22 11:37:00:

  klaszcz władzy to z tych nerw (-ów)

 • Gość Stróż przyzwoitości napisał(a) z *.promax.media.pl komentarz datowany na 2017/07/25 18:06:42:

  Druh zastępowy... widzę, że całe życie dostawałeś mleczko pod nos... współczuję

Dodaj komentarz