Sośnie Nasza Gmina Kochana blog prowadzi Roman Lulek - kontynuacja Czarnego Bociana

Wydarzenia mające miejsce w Sośniach i całej naszej gminie, mogłyby niejednokrotnie stać się kanwą scenariusza filmu Alfreda Hitchcocka. Dewizą tego twórcy było przekonanie, że film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. W Sośniach za sprawą władz gminy jest podobnie.

Wpis

sobota, 18 października 2014

Wolny wybór

 Witam wszystkich serdecznie na moim blogu, który z racji czasu ukazania się, jak i tematyki, można określić mianem "wyborczy"

  Nieuchronnie zbliżają się wybory samorządowe, wyznaczone na 16 listopada 2014 r. Po raz pierwszy radnych będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych. Spośród kandydatów na listach w swoim okręgu wyborczym, głosujemy tylko na jedną osobę. Radnym zostanie osoba, która uzyska największą liczbę głosów.

  W Gminie Sośnie wybieramy 15 radnych i na tyle okręgów wyborczych gmina została podzielona.  Z czego w miejscowości Sośnie wyznaczono 4 okręgi wyborcze. W każdym okręgu wybieramy jednego kandydata, który zostanie radnym. To znaczy, że w Sośniach wybieramy czterech radnych.

  Ponieważ wybory to święto demokracji, każdy z nas, uprawnionych mieszkańców gminy powinien w pełni korzystać z prawa wywierania wpływu na kształt władz gminy, biorąc czynny udział w wyborach. Głosując.

  Przed pójściem do lokalu wyborczego powinniśmy zastanowić się, czy obecny radny sprawdził się i jego poprzeć, czy raczej zagłosować na innego kandydata?  Jaką obecny radny wykazał się aktywnością w Radzie Gminy? Czy wysuwał propozycje rozwiązania problemów zgłaszanych przez wyborców, czy zgłaszał inicjatywę uchwałodawczą? Czy na cyklicznych  spotkaniach z wyborcami informował ich o wynikach swej pracy w Radzie? Czy zasługuje na ponowny wybór i obdarzenie go zaufaniem?

  Jeżeli odpowiedź wypadnie negatywnie, to pozostaje pytanie, na kogo z pozostałych kandydatów oddać głos? Jeżeli znamy kandydata osobiście, to wiemy czego się po nim spodziewać. Można zdać się również na podpowiedź znajomego lub spróbować lepiej poznać kandydata.

  Ten blog ma służyć właśnie temu celowi: lepszemu poznania kandydata: Romana Lulka.

  Grupa znajomych powołała do życia Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Kochana. Wybrana dla komitetu nazwa ma odzwierciedlać przywiązanie do miejsca, w którym żyjemy, jak i charakteryzować istotę działalności radnego.

   Ponieważ do bycia radnym nikt nikogo nie zmusza, oznacza to, że radny wypełniając swoje obowiązki, a więc działając na rzecz gminy i jej mieszkańców, powinien postępować jak w stosunku do osoby kochanej. Znaczy to, że powinien być gotowy poświęcać swój prywatny czas, energię, pomysłowość, być przebojowy, wytrwały, chętnie uczyć się nowych rzeczy, potrafić pokonywać trudności, oraz być bezinteresowny.

  Jako wieloletni mieszkaniec Sośni, ulegając namowom, postanowiłem skorzystać z przysługującego każdemu pełnoletniemu mieszkańcowi prawa do kandydowania do Rady Gminy. Kandydowania z ul. Wielkopolskiej - Okręgu Nr 1.  

  Kandyduję do Rady Gminy Sośnie, ponieważ pragnę przerwać "zaklęty krąg niemożności"  w naszej gminie, na jaki natrafia niemal każdy pomysł, który nie jest pomysłem Wójta. Przykro ciągle słuchać słów: nie da się: bo gmina jest biedna, bo Park Krajobrazowy, bo Obszar Natura 2000. Generalnie nic się nie da zrobić, no może poza stacją rowerową.

  W następnym wpisie więcej o moim programie, a  i pewnie innych informacji nie zabraknie.

      l

Kontynuacja Czarnego Bociana

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
lulekroman
Czas publikacji:
sobota, 18 października 2014 22:42

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • lulekroman napisał(a) komentarz datowany na 2014/10/20 20:19:51:

    Interesujące!

Dodaj komentarz